Analiza oferty pozyczkowej w profi credit

Szukając ofert parabanków, które będą w stanie udzielić nam szybką pożyczkę gotówkową, na pewno prędzej czy później trafimy na ofertę firmy Profi Credit. Firma ta, jak można przeczytać na stronie internetowej, jest „jedną z największych firm pożyczkowych w Polsce”. Jej sława nie ulega wątpliwości…Niemal każdy słyszał o ofercie tego parabanku, który jest niemal tak popularny jak wiodący prym na rynku chwilówek Provident. Co więcej, oferta prezentowana przez Profi Credit może kusić korzystnym oprocentowaniem, wygodną spłatą rozłożoną na kilka miesięcy, a nawet lat kredytowania oraz indywidualnym podejściem do klienta, dzięki czemu nawet osoby zadłużone będą miały szansę na uzyskanie satysfakcjonującej je pożyczki. Czy tak jest jednak naprawdę?

Przede wszystkim, wchodząc na stronę internetową firmy, możemy dostrzec, że wybierając interesujący kredyt w zasadzie jesteśmy w stanie (bez wdawania się w szczegółowe przeszukiwania witryny) jedynie określić, jaką kwotę chcemy pożyczyć oraz na jak długo oraz oczywiście wypełnić wniosek i oczekiwać na pieniądze. Szczerze mówiąc, bardzo mnie to zainteresowało, ponieważ w praktycznie każdej innej firmie udzielającej chwilówek są dostępne tak zwane kalkulatory kredytowe, które określą, jakie będzie oprocentowanie naszej pożyczki oraz ile będziemy musieli w konsekwencji spłacić. W Profi Credit tego brakuje. Brakuje też jakichkolwiek informacji o oprocentowaniu pożyczek. Dlatego, jako osoba z natury podejrzliwa, postanowiłam poszukać opinii o tymże parabanku.

Przeglądając opinie zamieszczone na stronie Profi Credit, oczywiście zauważymy 100% pozytywnych informacji. Jednak już na pierwszy rzut oka wydają się one dość niemiarodajne. Wydają się drętwe i pisane od szablonu, dodatkowo zawierają wiele informacji, którymi przeciętny klient nie zaprzątałby sobie głowy. Oczywiście, takie wrażenie może być złudne, a podobny system komentarzy od domniemanych klientów można spotkać na praktycznie każdej stronie firmy parabankowej. Dlatego więc postanowiłam poszukać opinii na forach internetowych.

I włos zjeżył się na głowie… Potrącanie sporych kosztów za nieprzestrzeganie terminowości w spłacie rat w zasadzie nikogo nie dziwi, nawet banki tak robią. Ale kiedy kredyt, którego zaciągnięta suma wynosiła 4 000 nagle rośnie do 13 000 złotych, sytuacja zaczyna wydawać się podejrzana. Co więcej, bardzo wiele pożyczkobiorców wygłasza opinie, iż bez ich wiedzy kredyt został podpisany jako odnawialny, dlatego bez ich zgody i potrzeby, ale oczywiście z koniecznością spłaty obciążonej o oprocentowanie, byli zmuszani spłacać należność.

Nigdy nie brałam kredytu, ale rozumiem ludzi, którzy chwytają się wszelkich możliwych sposobów, aby związać koniec z końcem. Lecz mimo zapewnień i pięknych deklaracji na piśmie, wygląda na to, że Profi Credit tego nie umożliwi, wręcz przeciwnie. Dlatego warto będzie zastanowić się nad inną, bezpieczniejszą dla budżetu alternatywą.