Gastronomia yucateca

Płytki bezpieczeństwa są określane również mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Możliwość zastosowania stanowi reakcję na pytanie, co to jest płytka bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest przesunięcie we normalne miejsce za wysokiego ciśnienia, które staje na skutek awarii. Urządzenia potrafią być zwracane w nowych systemach. Różnią się między sobą w relacje od rodzaju instalacji i medium. Mogą korzystać rozmaite kształty, różne sposoby rozwiązań technologicznych, jakie zastosowano na momencie produkcji. Potrafią stanowić zarówno zrobione z innych materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) liczy na tym, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z zabezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, jaki został napisany w zysku rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa potrafią być sam przystosowane do rodzaju instalacji czy dania. Produkowane są zgodnie z wymogami klienta. Znacznie największą popularnością zajmują się płytki, jakie posiadają fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii stoi się zdecydowanie mniejsze.

W sprzedaży przydatne są płytki nacinane laserowo, przy wykorzystaniu technologii Gi laserowej.

Niezwykle łatwe jest użycie płytek bezpieczeństwa w zestawieniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim programie płytka jest dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem lub zniszczeniem, które zachodzą w sukcesie działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie tani i zawory muszą robić rygorystyczne normy bezpieczeństwa, które są podyktowane przepisami prawa.