Ginekolog hajnowka

Kolposkop jest ważne urządzenie w działalności ginekologa, a przed jego zakupem należy wykonać fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego typu, należy zwrócić uwagę na etap czynników, z jakich koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale mieć, iż zbyt niska cena kolposkopu może oznaczać złą jakość wykonania, co otwiera się negatywnie na sytuacje obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania idącego na dokładną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna mieć newralgiczne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to teraz parametry układu optycznego są najwyższe uznanie. Warto zainteresować się miejscem produkcji soczewek z określonego modelu kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny ma kilka sposobów przybliżania, a więcej jak szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu istnieje również niezwykle istotnym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, ale również wyraźny ruch w każdej stronie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie adekwatnej klasy siłowników pneumatycznych to drugie ważne cesze odpowiedniego sprzętu.

instalacje gaśnicze gazowe

Jeżeli należy o lampę kolposkopu, to tradycyjne żarówki stawały się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest maksymalna dużo światła oraz oferta jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są mniejsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i eliminuje niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim ważnym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest przecież ergonomia wyrobu, bowiem ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego powinny stanowić podawane jednorącz.