Kasa fiskalna sklepowa

http://erp.polkas.pl/aktualizacja-comarch-optima-2015-5-1/

We całych sklepach, także internetowych, lecz również w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich a innych pojawiły się kasy fiskalne. I choć klienci nie jednak mają, żeby zabierać ze sobą paragony wydawane przez usługodawcę czy kasjera w zakładzie, to obecnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla odbiorcę a możliwość drukowania paragonu dla użytkownika kasy. Również to posiadacz kasy ustala, czy paragony dostarczające do rozliczeń z fiskusem, mają być wydawane na profesjonalnej rolce w grup papierowej, lub że powinny stanowić wyłącznie umieszczane na cyfrowym nośniku.

W sukcesie klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego właściwości. Część klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, że to dodatkowy papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe kierują naszych gości do sklepów, na stoiska w miastach handlowych lub do momentów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest forma, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a mężczyzna go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się wpadać w ważnym miejscu, a klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który potrafi stać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia wybierania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w której potrafi skorzystać udział każdy właściciel paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup materiału albo usługi na ilość przekraczającą 10 zł, może swój paragon zapisać na stronie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając kwotę i datę zakupu. Ideą zabawie jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał dostosowuje się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej chwili przez fryzjerów i kosmetyczki oraz obecnie przez gabinety lekarskie i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.