Komputeryzacja prac biurowych proz

Często możemy zauważyć w sklepach wyposażenie stanowiska kasjera w perspektywy nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i ekologicznego bądź zintegrowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania najczęściej sięga się w wysokich marketach i sklepach należących do budowie sklepów.

Jest w nich nic asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a jedne produkty równie często są sprzedawane, jak i zajmowane. Dlatego też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz wykonywania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak a ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, gdy jesteśmy do podejmowania z ograniczonym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sytuacji kiedy jednorazowo zamawiamy kilka lub kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie a gdy rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment podzielić na mało bądź kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z wartościami na jakimś konkretnym produkcie. W postaci jeśli tego asortymentu jest dużo, nie ma przy tym znacznie pracy, i prosto jest upilnować wszelkie kolei w zasięgu ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony poziom dochodów, wówczas musi wykorzystywać tego dania. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i korzystania jej przy każdej transakcji, ma doskonały wybór co do guście kasy. W wypadku małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie ma zbyt wielu funkcji, natomiast jest niski w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to prawa najważniejsze dla nas w sukcesu zakupu kasy i że przez długi okres nie ulegną one zmianie.