Komunikacja a rozwoj spolecznosci lokalnych

Kontakty międzynarodowe są bardzo powszechne w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w dziedzinach transportu i komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, a nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po paru dniach, oraz nie po kilku miesiącach, kiedy zatem bywało wcześniej. Jednak można też do kogoś zadzwonić i zintegrować się bezpośrednio. Droga na dodatkowy kraniec świata nie ma już lat, ale wystarczy zaledwie kilka godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wybranie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

obsługa dokumentówNowa wersja Comarch ERP Obieg (obsługa) dokumentów | Systemy ERP | POLKAS

Pojawiło się wiele różnych drogi współpracy. Wyjazdy zagraniczne broniły się bliższe i dostępniejsze, i co za tym idzie - także znacznie częstsze. Obecnie bez problemu można pobrać się na różny kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie nowa cywilizacja również drugie obyczaje. Wystarczy bilet na samolot i mocna wylądować w Azji, w Afryce czyli na egzotycznej wyspie. Obraca się także sytuacja polityczna na świecie. Po skończeniu strefy Schengen zniesiono większość możliwości w Grupy Europejskiej a wszelki jej obywatel może swobodnie podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Firma, która planuje zdobyć nowe rynki zagraniczne, wiele weźmie na utrzymaniu odpowiedniego pośrednika, który właśnie przedstawi proponowaną ofertę. Niezwykle znaczące są w tym sukcesie tłumaczenia ustne. Polskie biuro w asyście tłumacza może podbić rynki międzynarodowe, bezpośrednio docierając do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu motoryzacyjnego w polskiej fabryce przebiegnie znacznie zdecydowanie w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie mogłyby się odbywać także spotkania polityczne na stanie międzynarodowym. Obecność osoby, która zna daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To drogie w ogromnych negocjacjach, gdzie czasem drobne elementy mogą zdecydować na osiągnięciu transakcji.