Latwe oraz szybkie pozyczki bez bik i krd

Życie finansowe każdego człowieka toczy się na różne sposoby. Czasem zdarza się, że jesteśmy w stanie przejść je bez potrzeby brania kredytów, zazwyczaj jednak będziemy zmuszeni prędzej czy później zaciągnąć nawet niewielki kredyt. I o ile nie ma praktycznie żadnego wpływu na nasze życie fakt, iż bez problemu spłaciliśmy pożyczkę, tak z nieuregulowanymi o czasie zobowiązaniami wiążą się poważne konsekwencje. Nie mowa tutaj tylko i wyłącznie o problemach, które mogą powstać poprzez ciągłe narastanie odsetek, ale także o niepochlebnym wpisie w BIK i innych biurach, które zajmują się ewidencją klientów z problemami finansowymi. Co więc należy zrobić, jeśli istniejemy już w ewidencji jako niepewni klienci, którzy mieli problem ze spłacaniem rat kredytu, a nasze życie potoczyło się tak, iż znów potrzebujemy zaciągnąć kolejną pożyczkę? Czy istnieją szybkie pożyczki bez BIK i KRD?

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, w jakiś spisach możemy widnieć w momencie niespłacenia o czasie kredytu oraz dlaczego zaczęło tam widnieć nasze nazwisko. Na pierwszy ogień pójdzie więc najbardziej znany BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej. BIK jest to instytucja, która została utworzona przez banki w porozumieniu z instytucjami gospodarczymi, w celu gromadzenia, przetwarzania i udostępniania informacji o konsumentach. Zapisywane są tam nie tylko, jak powszechnie się uważa, dane o nieterminowych spłatach kredytów, ale także o ich terminowych zamknięciach. Oznacza to, że nie tylko klient, który nie spłacił w terminie zobowiązania może zostać wpisany do BIK, ale również ten, który wszystko opłacił o stosownym czasie. Oczywiście, różnice w postrzeganiu obu rodzajów klientów przez banki i parabanki jest tak znacząca, że nie trzeba nawet jej tłumaczyć.

Kolejną instytucją zajmującą się ewidencją klientów jest BIG, czyli Biuro Informacji Gospodarczej. Jest to ewidencja na pierwszy rzut oka podobna do wcześniejszego BIK-u, jednak sposób wpisania nieterminowych klientów dość znacznie się różni w obu rejestrach. Przede wszystkim, aby zostać wpisanym w BIG-u, należy spełnić więcej kryteriów, to znaczy należy pożyczyć określoną ilość gotówki i zalegać ze spłatą określoną długość dni. W przypadku osób fizycznych jest to kwota minimum 200 złotych oraz opóźnienia w spłacie sięgające 60 dni. Co więcej, poprzez BIG jest możliwość ostrzeżenia przed nierzetelnymi pracodawcami czy przedsiębiorstwami, które znacznie (również powyżej 60 dni) zwlekają z zapłaceniem pracownikom należności.

KRD, to jest Krajowy Rejestr Długów, to obecnie jedno z podstawowych systemów mających na celu sprawdzanie zdolności kredytowych klientów. System tego systemu jest bardzo prosty, dzięki czemu również bardzo skuteczny. Polega bowiem na tym, że każdy ma możliwość przekazania do KRD informacji na temat swoich dłużników oraz wysokości długu. Aby móc dopisać i przeglądać osoby widniejące w tym zestawieniu, należy wykupić miesięczny abonament. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie szczególnie z punktu widzenia instytucji oferujących pożyczki, ponieważ umożliwia zaoszczędzenie nie tylko kilkuset, ale czasem i kilku milionów złotych.

Jak więc widać, jeśli nie przestrzegamy terminów spłaty kredytów, jest bardzo prawdopodobne, że znajdujemy się w rejestrze któregoś z tych biur ewidencji klienta. Czy jednak istnieje sposób, aby mimo tego zaciągnąć kolejny kredyt? Oczywiście, wiele parabanków obecnie oferuje pożyczki dla zadłużonych, które w założeniu mają służyć do spłaty wcześniejszych zadłużeń. Tego typu firmami będą między innymi Filarum.pl, Kredito24.pl, ViaSMS.pl czy chociażby Provident Polska. Jednak szybkie pożyczki bez BIK i KRD są o wiele droższe, ponieważ firmy w ten sposób próbują się zabezpieczyć przed wszelkimi możliwymi niedogodnościami związanymi z nieterminowością spłat lub też całkowitego braku sił do uregulowania długu.