Male dziecko wychowanie

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i zbliżają się, znów wywracają i tak w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. Natomiast to nie wszystko. Dzieci to razem wizytówki rodziców. Jak wykonać, żeby nasze pociechy spędzały aktywnie czas, a przy obecnym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to punkty, które dotykają wszystkich rodziców. Pozyskujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, mamy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich wiele miejsca zajmują spinki do włosów dla dzieci, chusteczki higieniczne, szczotki a drugie urządzenia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w dowolnej torbie, to wyjaśnienia nie tylko dla zdesperowanych. Obraz to niemniej nie jedynie to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często stawiają pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do poziomu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy rodzic. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często obniżają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane ponownie w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, jednak warto mieć przy sobie spinki. Istotne jest, by spinki były pewne, ale jednocześnie stworzone z mocnych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko skończy w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do własnych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do głowy pociechy, może przynajmniej wesprzeć w wszelkim stopniu utrzymać ten element prezencji.

Jeśli fryzura jest gotowa, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i siły - można wyruszać. Zależnie od tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dopasować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak też wziąć pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać od niedawna.