Nerwica haslo do krzyzowki

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) broniły się częstym punktem w nowoczesnych czasach. Wynika toż ze kolei swego myślenia. Już cali jesteśmy łatwo i często brakuje nam czasu na odpoczynek, odpoczynek i regenerację. A gdy rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy
Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zazwyczaj są to bóle głowy, żołądka i serca. Może dawać oraz brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet małe objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sytuację z obecnego, iż ich reakcje ciała nie są tak sensu. Jednak bardzo jest się im ich pozbyć.

Fobie
Zaburzenia nerwicowe zwykle łączą się z różnymi fobiami. Chory boi się takich rzeczy, więc jego ciało reaguje to w “ciekawy” i nienaturalny sposób. Towarzyszy temu zabieg motywacji, tendencji do wykonywania, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez ostatnie chorzy często skarżą się na problemy ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie
Najlepszą drogą w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją swój gabinet psychiatryczny w Krakowie. W wypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze rezultaty przynosi terapia “poznawczo-behawioralna”. Dzięki niej wolno przerwać “błędne koło”. Pacjent razem z psychiatrą analizuje po kolei inne formy z całego życia, podczas jakich korzystał objawy nerwicy. Dzięki temu sprowadza się jego lęk i chory oswaja się z określonymi rzeczami. W wybranych przypadkach nieodzowne istnieje i leczenie farmakologiczne. Jednak same leki wcale nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w powiązaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre rezultaty.