Nieplanowana ciaza

W punkcie, kiedy staramy się z naszym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest nudnym polowaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i spełniły go, by jak już powiadomić rodzinę oraz partnerów o rychłym powiększeniu się rodziny. A często zdarza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie stanowimy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na każde zasadzie działają testy ciążowe przydatne w aptece. Ich bycie jest bowiem niezwykle łatwe. Liczy na znalezieniu hormony HCG (tworzonego w sukcesie popadnięcia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle poręczne w kadrze i dodatkowo bardzo wrażliwe, dlatego należy je łączyć razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wynikać z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak toż jak jakichś innych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych dodatkowo nie należy stosować po upływie terminu ważności. To gdyż jego rangi potrafią być zaburzone, a wniosek będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na produkt testu ciążowego nie właśnie jego doskonałe wykonanie i odczekany czas z momentu ewentualnego zapłodnienia. Przydatne są również choroby kobiety, podejmowane przez nią środki i wiek. Tak dlatego, osoby z chorobą nerek, przekwitające i używające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w pozycji powinny raczej zgłosić się do specjalistę, ponieważ w ich sukcesu test może wykazywać ciążę, do której tak rzeczywiście nie doszło,mikroporonienie – czasem daje się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego spowodowaniu, wyszedł ujemny. Może zatem nazywać, że zaszło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ najprawdopodobniej istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie mocna wykryć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewien ważny element: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby mieć silniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy pamiętać o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne i dla większej swobód należy udać się do specjalisty i zrobić dodatkowe badania. A w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wstąpić w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.