Odkurzacz centralny gniazdo wylotowe

Systemy ogrzewania odkurzania, w przeciwieństwie do normalnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W dawnych odkurzaczach filtry nie są w okresie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, jakie spotykają się w pomieszczeniu. Kolejną zaletą systemów centralnego odkurzania istnieje wyjątkowo bardzo delikatna praca. Instalacja centralnego odkurzania jest jednak zdecydowanie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w kwestii rurek i przewodów, które zostaną ukryte w ścianach, pod podłogą, i nawet nad sufitem.

System ogrzewania odkurzania koncentruje się z kilku elementów. Ważnym i najistotniejszym z nich stanowi część centralna. Do niej uzupełnione są sztywne rury, które mówią do gniazd ssących danych w granicach. Końcówkę elastycznego węża układa się do najszybszego mieszkania także dzięki temu potężna już podejść do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna może istnieć modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Jest ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zawsze jest postawiona w mieszkaniach gospodarczych, takich jak garaż lub piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej zwraca się z silnika urządzonego w turbinę, która daje podciśnienie. Elementem składowym istnieje zarówno separator zanieczyszczeń i zasobnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na pełniejsze oraz lżejsze. Im wyższy tym powietrze będzie odpowiednio przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają umieszczone w domku w centralnych pomieszczeniach. W lokalach jednorodzinnych do dokładnego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy zaledwie jedno gniazdo ssące.