Okres a objawy ciazy

gasgardZobacz naszą stronę www

Z nauki w grupie, z telewizji, z forów internetowych, za pośrednictwem gazet a dzięki rozmowie z mamami/babciami/koleżankami – dowiadujemy się, które są objawy ciąży. Wiemy, że niczym nie pojawiają się comiesięczne krwawienia, to moment zrobić test ciążowy. Kiedy test będzie ciepły, najwyższa pora spodziewać się zawrotów głowy, napadów głodu, a przede wszystkim mdłości i wymiotów. Tylko za daleko w toż nie wierzymy, jesteśmy dosyć w stopniu czasami przyznać, że może się zdarzyć przypadek, kiedy osoba nie widzi w zespole skutków ubocznych ciąży. Ewentualnie, iż są one dużo małe. Co by się natomiast nie działo, panuje ogólne przeświadczenie, że niczym nie ma czasu a są mdłości, to oznacza, iż niedługo będzie też dziecko. Co a z osobami, które mają niestandardowe objawy ciąży? I jakie one umieją być?

Zachcianki żywieniowe – nie mowa oczywiście o kanapce przekładanej dżemem śliwkowym, korniszonem i pastą jajeczną. Czasami ciężarna kobieta zaczyna mieć tak zwane łaknienie spaczone, które tworzy nieodpartą chęć jedzenia produktów niejadalnych. Czyli, dla przykładu, kanapkę z dżemem, korniszonem i pastą jajeczną obficie polaną mydłem w płynie. Zaistnienie takich objawów wymaga niezwłocznej konsultacji z specjalistą. Kolei w jamie ustnej – czasem sprowadza się, że osobom w ciąży mocno puchną dziąsła i krwawią podczas szczotkowania. W takich rzeczach wskazane będą częstsze wizyty nie tylko u ginekologa prowadzącego ciążę, a również u dentysty. Nietrzymanie moczu – po pierwsze dlatego, że nic pijesz. Po drugie, ponieważ na twój pęcherz w powiększonej macicy „siedzi” co chwila 2 kg małego stworka. Raczej nic na zatem nie poradzisz, dobrym wyjściem będzie wyłącznie zaopatrzenie się w określone wkładki higieniczne (takie pampersy dla dorosłych) i liczne przechodzenie do kąpieli, ponieważ magazynowanie moczu w połączeniu z kaszlnięciem lub śmiechem może wywołać niemiłe konsekwencje. Chrapanie – odpowiedzialność za to powstają spuchnięte nozdrza, które nie tylko mogą wykonywać wrażenie ciągle zapchanego nosa i eleganckich krwotoków, ale także spanie w nocy. Nie narzeka zawsze tego niesamowitego. Dzięki temu twój mąż, który do tej pory niemal co noc interesowałem cię swoim pochrapywaniem, pojmie kiedy się czułaś i co przez niego chodziła. Zmiany skórne – chodzi o dziwne plamy na twarzy oraz szyi też o pajączki mogące pojawić się niemal na dowolnym obleczonym skórą skrawku ciała. Za tego rodzaju zmiany odpowiada melanina, jaka w naturalnych warunkach zapewnia nam dobry wygląd skóry (lub wszystek jej styl), ale jej nadmierne produkowanie w terminie stanu błogosławionego może spowodować do innych zmian i owoców rodem z najprawdziwszych horrorów. Nie obejmuj się jednak. Całość tych zmian minie w późniejszych okresach ciąży, czy najpóźniej po porodzie. Jeśli zmiany kolorystyczne nadmiernie i uciążliwie pojawiają się na twarzy, zainwestuj w proszek a odpowiednio kryjący podkład. Lekkie zabiegi kosmetyczne skutecznie zatuszują wszelkie niedoskonałości. Bezsenność – istnieje wtedy tym dużo niebezpieczne, iż dodatkowo stresują nas zapewnienia innych, iż ciąża to „jedyna chwila, kiedy możemy się wyspać”.

Same objawy ciąży, te typowe zaś nie, jak i także jeszcze bardziej będący brzuch dość skutecznie uniemożliwiają dostanie w sen. Niestety, zapewne nie ma sposobu, żeby poradzić sobie z zaistniałą bezsennością (w żadnym przypadku nie można ci pomagać się lekami nasennymi!). Trzeba używać się przyzwyczaić. Jednak, tak jak również wcześniej, te znaki również znikną wraz z porodem. Teoretycznie. Jak że, poza standardowymi objawami ciąży, mogą pojawić się też nowe, czasem śmieszne, czasem nieco mniej. Jednak bez powodu na wszystko, ciąża to niezwykle przyjemny poziom bycia kobiety, wówczas nie pozostaje mi nic dziwnego, jak właśnie życzyć Wam, drogie przyszłe mamy, dobrej i delikatnej ciąży, jak również i szczęśliwego wychowania przyszłego potomstwa.