Pakowanie prozniowe clatronic

Produkty spożywcze coraz częściej umieszczane są w szczególnych warunkach, aby wydłużyć moment ich przechowywania a jednocześnie zminimalizować ryzyko zepsucia przy kontakcie z powietrzem lub z nowymi produktami. Obecnie pakowanie próżniowe żywności spotyka się nie chociaż w interesach, lecz dodatkowo w momentach gastronomicznych lub w domowych mieszkaniach. Pakowanie próżniowe zezwala na przechowywanie żywności w swoich warunkach nawet przez wiele miesięcy.

Na czym polega pakowanie próżniowe żywności? Do owego przedmiotu przeznacza się specjalne rodzaje woreczków foliowych lub plastikowych pojemników, w jakich chowane są produkty żywnościowe. Następnie mając ze profesjonalnych urządzeń z pojemnika czy worka odciągane jest powietrze, a plastikowy pojemnik czy worek jest wyjątkowo, szczelnie zamykany (foliowy worek jest dodatkowo zgrzewany). W warunkach domowych z pojemników próżniowych odsysane jest powietrze za pomocą specjalne ręcznej pompki.

Co daje próżniowe pakowanie żywności? Na pewno wydłuża czas przechowywania nowych produktów żywnościowych. W zamrażarkach zamknięte próżniowo mięso pewno stanowić zapisywane przez 26 miesięcy, znacząco rozciąga się także okres przechowywania ciała w lodówce lub produktów sypkich, noszonych w temperaturze pokojowej. Próżniowe pojemniki zabezpieczają żywność przed działaniem powietrza, ale też grzybów czy drobnoustrojów, które często powodują psucie żywności. Zamknięte próżniowo produkty zachowują wszystkie walory smakowe i zapachowe, jednocześnie również zachowując swoją strukturę.

W wnętrzach prywatnych poleca się także specjalne próżniowo zamykane słoiki do przechowywania przetworów oraz specjalne korki do zamykania próżniowo butelek. Dzięki korkom po otwarciu wino zapewne być trzymane nie przez 2 dni, tylko przez 20 - 25 dni. Korek zabezpiecza wino przed oksydacją, a toż wino zachowuje wszystkie walory smakowe i zapachowe.

Oprócz żywności w pojemnikach próżniowych może istnieć także przechowywana odzież, która wykorzystuje niewiele miejsca dzięki wykorzystaniu próżni do pakowania.