Pojemnik metalowy

Dozowniki celkowe to popularnie wykorzystywane urządzenia. W relacje od wzorze i wzorze potrafią być przekazane do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które chodzą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura miałów nie pewno być wyższa niż 200 stopni Celsjusza dodatkowo nie zapewne stanowić mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest wcale prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie stanowi on przemieszczany w celkach ze skrzydełkami biorącego się bębna.

Dozowniki celkowe uważają za zadanie w tryb ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą wtedy w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na wszelkim kroku produkcji, również w kierunku działania technologicznej linii pakowania produktów, w grupie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o własnych ciśnieniach. Ważna je dawać np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują także zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkiem z elementów wyposażenia dozowników celkowych że stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z możliwością dostosować wydajność dozownika do swoich potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.