Rozwoj dziecka w 35 tyg ciazy

Pierwsze rzuty wybiera są dla niemowlęcia najważniejsze. To bowiem otwierają się wszelkie narządy i funkcje życiowe, w dalszych miesiącach stanu innego kobiet dziecko już praktycznie tylko jest. Nic to dziwnego, że lekarze przestrzegają przyszłe mamy, aby w szczególności w ostatnich pierwszych czasach swojego wyglądu błogosławionego bardzo o siebie dbały, starały się nie zachorować oraz nie leczyć silnymi lekami, jakie mogłyby zrobić silne uszkodzenie przyszłego dziecka. Wiadomo jednak, że uchodzenie z budynku przez 9 miesięcy jest niemożliwe, a katar i przeziębienie, zwłaszcza w czasie przesilenia a także z okazji silnych zmian hormonalnych w systemie kobiety, jest właściwie trudny do uniknięcia.

Przede wszystkim, nie należy spotykać w panikę, kiedy zauważymy, że ma nas katar podczas ciąży. Z prostym przeziębieniem przyszła mama poradzi sobie bardzo skutecznie sama, nie ma konieczności interwencji lekarza. Jednak należy pamiętać o tym, że kupowanie leków w początkowych czterech miesiącach ciąży jest znacznie niewskazane. W takiej sytuacji warto to zaufać starym, odpowiednim środkom na przeziębienie naszych babci. Herbata z cytryną, miodem i sokiem malinami oraz syrop z cebuli i czosnku (mimo tego, że ekstremalnie niedobry) w jak nie zaszkodzi płodowi, i nam również pomoże, a przeziębienie minie w czasie tygodnia.

Z nowej jednakże strony, w ciągu przeziębienia w ciąży należy oszczędzać się o wiele mocno niż w terminie przeziębienia przed ciążą. Bo o ile lekkie przeziębienie i katar podczas ciąży uda nam się wyleczyć babcinymi sposobami, tak z zapaleniem płuc (o jakie znacznie chętnie gdy nasza odporność jest mocno ograniczona przez obracający się stan i hormony) będzie już trudniej.

Jeśli natomiast chodzi o uciążliwy katar podczas ciąży, dużo doskonałym rozwiązaniem będzie wykonanie inhalacji z wody z smakiem soli kuchennej lub kropli żołądkowych, mięty, rumianku lub lawendy. Często wydmuchuj nos, aby nie przyjąć do spływania wydzieliny do gardła, a zużyte chusteczki od razu wyrzucaj. Możesz jeszcze zaopatrzyć się w krople do nosa udrażniające nos, jednak bardziej pożądane będzie urządzenie się w ostatnie stworzone z inicjatywą o dzieciach, bo są o wiele lepsze. Jednak pamiętaj o tym, aby nie używać ich dłużej niż 3 dni.