Serwis kasa fiskalna

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących działalność gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w prawie każdych gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze pokrywający się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za pomocą tego narzędzia. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w sprawie kas fiskalnych zostało wprowadzono w działanie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niemożliwie, a emerytowani lekarze zrezygnują z kontynuowania kampanie, z początku trudności z obsługą kasy. Zarzuty zaprezentowały się chybione. Sprzedawcy kas mają w bezpośredniej ofercie zarówno małe, mobilne urządzenia, jak również długie przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie wolno również zgodzić się ze określeniem, że obsługa kasy jest delikatna. Przykładem oczywiście potrafią być pomoce medyczne. Lekarz świadczący usługi ratujące życie, wystarczy, że na kwocie będzie miał zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym obowiązkiem jest tylko wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata pragnie być wykonany przegląd kasy, przez upoważnionego do ostatniego serwisanta.

Według obowiązującego rozporządzenia Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do wprowadzenia kas fiskalnych, Do innych części zawodowych potrafiących te narzędzia z ubiegłego roku, bez sensu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Najprawdopodobniej w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż i świadczący usługi na sytuacja osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak zapewnia Ministerstwo Finansów jest wówczas prawdziwy metoda na konkurencję z zwykłą przestrzenią w handlu oraz usługach.

Nasuwa się pytanie, czyli w latach następnych oraz będzie można wykorzystać z pomocy na zakup kasy. Obecnie stanowi ona 700 zł. Że spośród niej użyć każda osoba, jaka w terminie zainstalowała kasę oraz prawidłowo poinformowała o tym tytuł skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Albo będzie można wykorzystać z obecnej pomocy w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.