System informatyczny gospodarki wodnej

Wiele własnych firm specjalizuje się w sprzedaży i budowaniu systemów informatycznych do prowadzenia punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacje od rodzaju prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak oraz dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą kłócić się między sobą w zależności lub jesteśmy do tworzenia z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, a może z lokalem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii zajmują się coraz większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z problemem gastronomicznym jaki nie jest żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą z najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest sposób POS. W dużych miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek polskich jak również takich, które w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy posiadają wiele punktów gastronomicznych na gruncie całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla jednostki gastronomicznej:

Stanowi on tak skonstruowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i kariera na prostych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie od tego, czy jest obecne jedna restauracja, albo same sieć restauracji.

Na obecnym fragmencie celowo nie podamy firmy, na którym z planów oprzemy propozycję skierowaną do konkretnego klienta. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest wsparte na zintegrowanym systemie, który zapewni zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, kiedy i pełne zarządzanie gospodarką magazynową. W relacje od realizacje pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a również z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budów lokalnej czyli na jakimś zdaniu, używając standardowy sprzęt PC.