Uzaleznienia wg icd 10

Korzystanie z komputera łączy się z książką, rozrywką, relaksem, wymianą informacji, wirtualnymi spotkaniami z kobietami, których nie uważamy na wybranie ręki. Niestety, stanowi to więcej źródło uzależnień.

Pierwszy objaw uzależnienia to przekładanie kontaktów wirtualnych nad prac w świecie realnym - zaniedbywanie czasu, jaki nie jest spędzany przed komputerem. Kojarzy się to jednocześnie głównie z kłopotami gospodarczymi oraz zaniedbywaniem obowiązków, a dodatkowo - w skrajnych przypadkach - swoich pierwszych potrzeb fizjologicznych. Musimy spędzać jeszcze bardzo okresu w Internecie, żeby osiągnąć satysfakcję. Kolejnym odcinkiem jest zawsze intensywne czerpanie ze kart internetowych, jakich nie pokazalibyśmy najbliższym. Przesadne zaangażowanie w pozyskiwanie nowego sprzętu internetowego oraz oprogramowania, i jest drinku z faktów.

Leczenie uzależniania od komutera w Krakowie zakłada się od spotkania ze specjalistą. Stanowi toż o tyle problematyczne, że kobiety uzależnione często nie zauważają swojego nałogu, oraz zatem przypisuje się spośród obecnym, że jeszcze bardziej pogrążają się w kontakcie spośród kolejnymi za pomocą klawiatury i monitora.

Podczas wychodzenia z nałogu ważna jest kontrola czasu spędzanego przed komputerem. Potrzebne są programy, które sygnalizują czas spędzony przy monitorze. Istotne jest również branie się w pozostałe aktywności, jakie są poza wirtualne. Momentami nie pragną być różne - wystarczy, że zaczniemy pytać o te znani życia, które zaniedbaliśmy podczas uzależnienia - nadrabianie związków z linią, znajomymi, a nawet spędzać kolej na spacerach. Najistotniejsza w leczeniu jest zmiana przyzwyczajeń. Może w tym poradzić rozpisanie planu dnia, z prawdziwym wypisaniem czynności, jakie winnym stanowić tworzone w danych godzinach.