Wychowanie dzieci w holandii

Anemia, zwana również niedokrwistością jest stanem, w którym przychodzi do ograniczenia liczby czerwonych krwinek. Są oryginalne przyczyny powstania niedokrwistości w układzie młodego człowieka: potrafi żyć zrobiona utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów bądź więcej w kontrakcie ze ograniczeniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie zatem istnieje wystarczająco często spotykanie wśród osób w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Ale w wypadku kobiet przy okazji definicja anemii wygląda nieco inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do powiększenia objętości natur dodatkowo jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest ograniczona, niedokrwistość jest zatem zjawiskiem dość prostym. W przebiegu ciąży to opowiadamy o zaistnieniu anemii, kiedy wchodzi do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Nie wrzuca to zawsze faktu, że ważne niedobory czerwonych krwinek w organizmie przyszłej matki mogą sprawić do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W pierwszym trymestrze ciąży grozi to zaburzeniami implantacji zarodka, i nawet poronieniem. W pozostałym kwartale może sprawić do powstania wad rodzonych, natomiast w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u osoby ciężarnej są przede każdym spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Drugie to ciąża mnoga, niedobór witam i ceny odżywczych w diecie, na jakie zapotrzebowanie dość szybko żyje w sezonie wejścia w ciążę. Leczenie anemii chce od jej stanu zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której powodem był niedobór żelaza, jest zwykle leczona doustnymi środkami dodającymi jego liczbę. Bardzo rzadko daje się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, istnieje wówczas a ważna o wiele większa niż w sukcesie przyjmowania suplementów diety. Zdarzają się przypadki, kiedy niezbędna będzie również transfuzja krwi – dzieje się tak zwykle w pozycjach obfitego krwawienia, na dowód podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość łatwo rozpoznawalnym, jej wyrazami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, problemy z pamiątką i koncentracją, zawroty głowy.

Jeśli więc, będąc w ciąży, zauważysz obok siebie któryś z przytoczonych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z specjalistą, ponieważ nieleczona anemia może wykonać do poważnych uszkodzeń płodu, i nawet do jego śmierci.