Zaburzenie psychiczne did

Cyklotymia jest wybierana, jako małe zaburzenie psychiczne, określane także jako stan depresyjny, który jednak wciąż nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość dobrze się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skoncentrujemy się na dokładnym zaprezentowaniu, czym stanowi wprowadzona anomalia psychiczna. Zaczynając zatem od początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Potrafi żyć elementem prowadzącym do powstania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej zrozumienie jest możliwe zwykle w pierwszej a trzeciej części życia człowieka, ogranicza się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu i idzie do poważnej destabilizacji w działaniu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna zostać natychmiast poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie toż stricte leczenie farmakologiczne, zbliżone do środka leczenia depresji, bowiem podawane preparaty będą brały głównie zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem leczenia będzie psychoterapia.

Fazy Zachorowanie na cyklotymię przedstawia się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją rozłożyć na dwie fazy:

Faza subdepresji, na którą przykładają się: abulia, czyli kłopot z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i wywiady z kolekcją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku oraz minusa wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne opinie i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry stan, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i zmniejszone zapotrzebowanie na sen, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności logicznego myślenia, problemy z uwagą uwagi, agresja i wrogość, poczucie mocy oraz entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Choroba ta zazwyczaj pojawia się u osób, które narzekają na dwubiegunowość. Gra tym pomysł pamiętają więcej takie składniki jak wysoki stopień kortyzolu, niski poziom serotoniny, jak również więcej stresujące sytuacje. Także bardzo znaczący wpływ posiadają też wykształcenie i środowisko, w jakiej używają potencjalnie chorujące osoby.